Alüminyum Panjur

Her ürünün kendi avantajları vardır ve de güzeldir. Alüminyum panjurlar ses yalıtımı ve hırsızlığa karşı korunma için olduğu kadar, hava koşullarından koruması ,ısısal izolasyon, parlak ışığa karşı koruma ve manzarada görüntüye kadar gerçek bir yapısal çözümdür.

• Alüminyum panjurlar ile,ısısal izolasyon kış mevsiminde %25’e kadar arttırılabilir.
• Solar radyasyon alüminyum panjurlar sayesinde takriben tamamı ortadan kaldırılır.
• Alüminyum panjurlar dışarının gürültüsünü 10 desibele kadar örter

Panjurun özellikleri yapısı ve kurulumun nasıl kullanıldığına bağlı olarak geniş bir etkisi vardır..

En etkin çözüm alüminyum panjurlardır . Çünkü alüminyum günlük etkilere maruz kalan yapı malzemeleri için hafif fakat aynı zamanda da güçlü ürünler-malzemeler olarak en iyi metaldir.

KEPENK SİSTEMLERİ

Güvenlik ihtiyacı insanların en temel ihtiyaçlarından biridir. İnsanlar canlarını ve mallarını korumak için çeşitli önlemler alarak hayatta kalmaya ve sahip olduklarını korumaya çalışırlar. Bu aşamada geliştirilen güvenlik sistemleri, gelişen teknoloji ile birlikte kaliteli ve uzun ömürlü ürünlerin geliştirilmesini sağlamıştır. Teknolojinin insanlara sunduğu güvenlik sistemlerinden biri de otomatik kepenk sistemidir.

Çalışma prensibi olarak sarmal sistemler, üretim malzemesi olarak ise alüminyum doğrama dolgulu ya da çelik kepenk sistemleri olarak değişebilen otomatik kepenk sistemlerinden en çok kullanılanı alüminyum kepenk sistemleridir. Alanın küçük olduğu ve sağlamlığın ön planda olduğu yerlerde çelik kepenk sistemleri tercih edilir.

Uzaktan kumanda ile yönetilebilen sarmal tipi kepenk sistemleri, kepengin üst bölümünde bulunan sarma haznesindeki otomatik kepenk motorunun dönmesiyle birlikte çalışır. Ev ve ofis gibi yerlerde otomatik panjur olarak isimlendirilen, pencere kapatma görevi de gören otomatik kepenk sistemleri, monoblok ve dıştan takmalı panjur sistemleri olarak ayrılabilirler.